موتور سواری برای آیفون دارها ممنوع شد!

موتور سواری با آیفون

اپل امروز صفحه جديدي را در وب‌سايت خود ايجاد کرده تا به کاربران آيفون درباره دوربين اين گوشي هشدار بدهد. اين شرکت مي‌گويد برخي فرکانس‌هاي لرزشي از جمله لرزش‌هايي که توسط موتور سيکلت‌های پرقدرت ايجاد مي‌شوند، مي‌توانند به دوربين آيفون آسيب برسانند.

اپل مي‌گويد آيفون‌هايي که دوربين‌شان لرزشگير اپتيکال (OIS) يا فوکوس خودکار حلقه-بسته (AF) دارد، به خاطر استفاده از ژيروسکوپ يا حسگرهاي مغناطيسي که به جبران حرکات و لرزش‌هاي زمان عکاسي يا فيلم‌برداري مي‌پردازند، مستعد اين نوع آسيب‌ هستند.

OIS و AF  براي افزايش ثبات دوربين آيفون طراحي شده‌اند اما مواجهه طولاني مدت آن‌ها با لرزش‌هاي شديد در برخي فرکانس‌ها مي‌تواند باعث آسيب اين سيستم‌ها شود.

اپل به همين خاطر به کاربران توصيه کرده که آيفون خود را به‌صورت مستقيم روي بدنه يا دسته‌هاي اين موتور سيکلت‌ها نصب نکنند، چون انتقال مستقيم ارتعاشات مي‌تواند خطرناک باشد. اين شرکت براي نصب آيفون روي موتورهاي کم‌توان و برقي هم کاربران را به استفاده از لرزشگير توصيه کرده تا احتمال صدمه به حداقل برسد.

مشخص نيست که اپل به دليل خاصي اين صفحه را امروز به وب‌سايت خود اضافه کرده يا خير، ولي در طول سال‌هاي اخير گهگاه گزارش‌هايي پيرامون صدمات ناشي از نصب آيفون روي موتور سيکلت‌ها در انجمن‌هاي گفتگوي آنلاين مشاهده شده بود.

اپل قبلا هشدار داده بود که سيستم‌های OIS و AFمي‌توانند از تداخل مغناطيسي هم آسيب ببينند. ظاهرا برخي لوازم جانبي آيفون داراي نوعي ميدان مغناطيسي هستند که مي‌تواند کيفيت دوربين را پايين بياورد.

با اين حال، اگر کاربر استفاده از اين لوازم جانبي را متوقف کند، مشکل حل مي‌شود. اما مشکلات لرزشي خيلي جدي‌تر از تداخلات مغناطيسي بر آيفون اثر مي‌گذارند و مي‌توانند موجب آسيب دائمي شوند.
.
همه مدل‌هاي آيفون از مدل آيفون ۶ پلاس و آيفون ۶ اس پلاس به بعد که لرزشگير اپتيکال و فوکوس خودکار دارند، در معرض اين آسيب قرار دارند و کاربران بايد مراقب آن‌ها باشند.


منبع :دیجیاتو

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]